Odtü Most Logo

ODTÜ Üniversiteler Arası Karting Turnuvası Düzenlendi

07
Mayıs

ODTÜ Üniversiteler Arası Karting Turnuvası Düzenlendi

7 Mayıs Pazar günü ODTÜ Motor Sporları Topluluğu tarafından Türkiye’de ilk defa üniversiteler arası karting turnuvası düzenlendi. 1’i Ankara dışından olmak üzere 5 farklı üniversite takımının katıldığı turnuvada dostluk havası hakimdi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Üniversiteler Arası Karting Yarışı’nı Başkent Üniversitesi galibiyet fazlasıyla kazandı.

Pazar sabahı turnuva oldukça kapalı bir havada başladı. İlk tur yarışlarında araçların ve pistin soğuk olması, pilotlara zor anlar yaşattı. Bu bölümde birçok takım, temaslar ve yarış içerisindeki olaylardan ötürü ceza almaktan kurtulamadı. İlk tur yarışlarının üçünü Başkent

Üniversitesi, kalan ikisini de ODTÜ kazandı.

İki kat puana sahip olan ikinci tur yarışlarındaysa beklenen yağışın aksine güneşin açması, pistin daha hızlanmasını sağladı. Bu durum takımların planlarının da değişmesine neden oldu. İkinci turda daha sıkı mücadeleler görüldü. Son yarışa kadar lideri belli olmayan turnuvada Başkent Üniversitesi’nin son yarışı kazanmasıyla galibiyet fazlasıyla şampiyonluğa ulaşan ekip oldu. Puan eşitliğini sağlamasına rağmen Başkent Üniversitesi’nin 5 galibiyetine karşılık 4 galibiyet alan Orta Doğu Teknik

Üniversitesi ikinci oldu. Bilkent Üniversitesi üçüncü sırayı alarak podyumu tamamladı. Çankaya Üniversitesi’nin dördüncü olduğu yarışta Balıkesir temsilcisi Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi yarışı beşinci sırada tamamladı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde on yarışın dokuzunda tek pilotun yarışması dikkatleri çeken bir başka nokta oldu.

Organizasyonu düzenleyen ODTÜ Motor Sporları Topluluğu başkanı Josef Karaburun ‘’Bizim açımızdan oldukça keyifli bir organizasyon oldu. Görevli ve yarışmacı arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu organizasyonumuzun bir başlangıç olmasını umuyoruz. Gelecek senelerde çok daha kalabalık ve büyük organizasyonlar düzenlemek istiyoruz. Birçok öğrenci arkadaşımız okullarından destek alamadıkları için şehir dışından katılım gösteremediler. Gelecek etkinliklerde okulların ve federasyonun da bu konuda duyarlı olmalarını ve farklı şehirlerden farklı öğrenci takımlarını aramızda görmeyi arzu ediyoruz.’’ dedi.

ETKİNLİK DETAYLARI

  • Başlangıç
    2017-05-07 10:00
  • Yer
    Bilkent Speedpark Go-Kart Pisti
  • Kategori
    Karting

GÖNDERİ VIDEO

ETKİNLİK FOTO GALERİ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP