Odtü Most Logo

WILLIAMS FW41 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

WILLIAMS FW41 GÖRÜCÜYE ÇIKTI
16
Şubat

WILLIAMS FW41 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Formula 1’in köklü takımlarından Williams, 2018 sezonunda kullanacağı FW41 isimli araçlarını Londra’da düzenledikleri lansman ile tanıttı. 2016 senesinin sonunda Mercedes’ten Williams’a geçen teknik patron Paddy Lowe ve aerodinami bölüm başkanı Dirk de Beer’ın tasarımında etkili olduğu araç geçen sene takımın 40. Yılı için üretilen FW40’a göre bir sürü değişiklik taşıyor.

Aracın burun kısmından başlayarak sidepota kadar devam eden dikey kanatçıklar bu değişikliklerden biri olarak göze çarparken, Mercedes ve Ferrari’nin 2017 modellerinde kullandığı bazı parçaları FW41’de görmek mümkün. Araçlarını beyaz renkte görmeye alıştığımız Williams, ana sponsorlarının rengi olan mavi ve kırmızı şeritlerin yanı sıra siyah tonları kullanarak arabaya daha çarpıcı bir görünüş kazandırmış. Daha önceki denemelerde ve takımlarda siyah renkte gördüğümüz halo ise FW41 ile beyaz olarak karşımıza çıkıyor.


Takım patron vekili Claire Williams 2018 sezonu için yaptığı açıklamada; “Takıma geri dönüşüm ve yeni aracımızı, yeni ve heyecan verici pilotlarımız ile tanıttığımız için çok heyecanlıyım. Aylardır takımca yeni aracımız için aralıksız çalıştık. Lance ve Sergey’i ay sonunda pistte görmek için sabırsızlanıyorum.” dedi. Takımın teknik patronu Paddy Lowe ise “Bu seneki araç gözle görülmese bile birçok açıdan yenilik barındırıyor. Benimsediğimiz yeni aerodinamik konsept ile aerodinamik açıdan önemli ölçüde ilerleme kaydettik. Geçen sene üst sıradaki takımlara göre tur başına neredeyse 2 saniye gerideydik ve bu kapatmak istediğimiz bir fark. Yeni konsept ile bunu değiştirmek istiyoruz.” diye konuştu.


Bu sene için pilot ikilisini, geçen seneki pilotları Lance Stroll ve emekliye ayrılan Felipe Massa yerine Sergey Sirotkin olarak belirleyen Williams’da, sevilen pilot Robert Kubica da test ve geliştirme pilotu olarak görev yapacak ve bazı Cuma antrenmanlarında aracın kokpitine oturacak. Formula 1’in kış testleri ise 26 Şubatta İspanya’da başlayacak.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP