Odtü Most Logo

RENAULT’NUN 2018 ARACI TANITILDI

RENAULT’NUN 2018 ARACI TANITILDI
22
Şubat

RENAULT’NUN 2018 ARACI TANITILDI

Formula 1’in iddialı takımlarından Renault, 2018 araçları olan RS18’i düzenledikleri lansman ile tanıttı. Haas, Williams, Red Bull ve Sauber’den sonra araçlarını tanıtan 5. takım olan Fransız ekibi bu sezon için aracını açıklayan ilk fabrika takımı oldu.

2010 yılında hisselerini Lotus’a satıp fabrika takımlığını bıraktıktan sonra motor üreticisi olarak sporda bulunmaya devam eden takım, 2016 yılıyla beraber sattığı hisselerini geri alarak fabrika takımlığına geri dönüş yapmıştı. Geri dönüşlerinden beri 3. araçları olan RS18, ilk bakışta geçen sezon kullanılan RS17’nin devamı olarak göze çarpıyor. Bu sene başında yasaklanan shark fin motor kapakları yerini klasik düzene bırakırken, yeni sezonun en tartışmalı kuralı olan halo da araçta yerini almış. Geçmişte araç giydirmelerinde sarı rengi hakim tutan ve zaman zaman sponsorları sayesinde mavi rengi de kullandığını gördüğümüz Renault, spora geri dönüşlerinden beri kullandığı siyah ve sarı renk kombinasyonundan bu sene de vazgeçmedi.
Geçtiğimiz sezonu son yarışta Toro Rosso’yu geçerek takımlar klasmanında 6. sırayı alan Renault’da bu sene hedef ilk 5 sıra. Red Bull ve McLaren gibi bu seneki hedefleri için direk rakipleri olan takımlara da motor üreticisi olarak destek verecek olan Renault’da, takım patronu Cyril Abiteboul ise sezon için umutlu. “Geçen sene birçok açıdan başarılıydık.” diyen Abiteboul ekledi; “Tekrardan yapılanmadaki ikinci yılımızdı ve uzun süreli planlarımız ve hedeflerimiz için güzel adımlar attık. 2016 yılından beri araştırarak, geliştirerek, yeni yetenekler ve yeni sponsorlar bularak takımımızı yapılandırmaya çalışıyoruz. Bu seneki hedefimiz de bu gösterdiğimiz gelişimi sonuçlara aktarabilmek ve gelişimizi güç ünitesi, şasi ve pilotlar da dâhil olmak üzere her alanda gösterebilmek. Her şey gelişmeli ve büyümeye devam etmeliyiz.”
2018 yılı için pilot ikilisi olarak Nico Hülkenberg ve Red Bull ile yaptıkları anlaşma sayesinde 1 senelik kadrolarına kattıkları Carlos Sainz Jr.’ı oluşturan Fransız ekibi, yedek pilotluğa da kendi akademilerinde yetişen genç Jack Aitken’i getirdi.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP