Odtü Most Logo

Polo GTI R5 Tanıtıldı

Polo GTI R5 Tanıtıldı
03
Aralık

Polo GTI R5 Tanıtıldı

2013, 2014, 2015, 2016 yıllarında Dünya Ralli Şampiyonu olan Volkswagen Motorsports, yeni sezonda yine bir fabrika takımı olmayacak fakat müşterilerine teknik destek ve araç sağlamaya devam etme kararı alan firma bu yolda geliştirdiği yeni ralli otomobili Polo GTI R5'i tanıttı.


2 yıllık süreçte 6. nesil Polo GTI üzerine inşa edilen model, üretici firmanın basına verdiği bilgilere göre firmanın yıllar boyunca WRC dünyasından elde ettiği bilgi birikiminin birleştirilmesiyle ortaya çıktı.


Standart versiyonu 2.0 litre hacime ve 197hp güce sahip olan modelin ralli versiyonu Polo GTI R5, kurallar gereği 1.6 litre hacime, 272hp güce sahip olacak ve bu ünite 4x4 çekiş sistemi ve 5 ileri sıralı şanzımanla kombine edilecek.


2018'in ikinci yarısında FIA tarafından homologe edilip yarış takımlarına sunulması beklenen modelin 0-100 hızlanması 4.1 saniye ile Almanya'da satışı başlanan standart versiyondan 2.6 saniye daha hızlı.


Ayrıca önümüzdeki sezon R5 ralli otomobili üretmeye karar veren tek firma Volkswagen değil, Toyota da Direct-Injection teknolojisine sahip Yaris R5 projesi üzerine çalıştığını geçtiğimiz dönemlerde duyurmuştu.

GÖNDERİ FOTO GALERİ

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP