Odtü Most Logo

​ALFA ROMEO SAUBER 2018 FORMULA 1 ARACI C37’Yİ TANITTI

​ALFA ROMEO SAUBER 2018 FORMULA 1 ARACI C37’Yİ TANITTI
20
Şubat

​ALFA ROMEO SAUBER 2018 FORMULA 1 ARACI C37’Yİ TANITTI

Haas, Williams ve Red Bull’un ardından 2018 Formula 1 aracını tanıtan takımlar kervanına 20 Şubat itibariyle Alfa Romeo Sauber takımı da dahil oldu.

Yeni sezonda Alfa Romeo’nun isim sponsorluğunda yarışacak olan takım, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarla yeni aracı C37’yi resmen tanıttı.
Takımın daha önceden de duyurduğu üzere araçta Alfa Romeo ortaklığını temsil eden kırmızı ve beyaz renklere yer verilirken takım haloyu da beyaz renkte kullanmayı tercih etmiş.
Araç ayrıca teknik mühendis Jorg Zander’ın tasarladığı ilk araç olma özelliğini de taşıyor.
Özellikle sidepod ve hava girişi kısımlarında diğer takımlara oranla değişik dizayn yapısı aracın dikkat çeken noktaları.
Son yıllarda mali sorunlar yaşayan ve geçtiğimiz yılı takımlar şampiyonasında son sırada tamamlayan takım, Alfa Romeo ortaklığı ile de birlikte yeni aracı C37 ile 2018 yılında orta grup mücadelesine geri dönebilmeyi ve istikrarlı bir şekilde puan savaşı verebilmeyi hedefliyor.
Yeni sezonda takımın koltuğunda Marcus Ericsson ve Ferrari sürücü akademisinin genç yıldızı Charles Leclerc oturacak.
Formula 1’deki ilk sezonuna çıkacak olan çaylak pilot Charles Leclerc “Sezona Formula 1'de başladığım için mutluyum. Bu F1'deki ilk yılım olacak, herhangi bir sürücü için Formula 1'de yarışmak kesinlikle benzersiz bir şeydir çünkü diğer serilerden çok farklıdır.” sözleriyle yeni sezona dair heyecanını dile getirirken takım arkadaşı Marcus Ericsson ise “ Sauber'deki dördüncü sezonum olacak. Uzun zamandır bu takımla çalışıyorum ve takımın nasıl büyüdüğünü ya da geliştiğini görebiliyorum. Bu yıl bir sonraki adımı atacak şansa sahibiz. Bu gerçekten heyecan verici.” diyerek heyecanını belirtti.
Richard Mille ve Carrera’nın ardından Kappa ve Claro ile de sponsorluk anlaşmasını duyuran takım Alfa Romeo’nun da isim sponsorluğu ile de beraber 2018 sezonunda maddi sorunların üstesinden gelebilecek gibi duruyor.
2018 yılında aracın arkasında yine Ferrari motoru ve vites kutusu yer alacak.
Takımın ayrıca C37’yi ilk olarak film çekimi kapsamında Çarşamba günü Barcelona’nın Katalunya pistinde piste çıkarması bekleniyor. Aracın koltuğunda ise Marcus Ericsson olacak.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP