Odtü Most Logo

ÜNİKART'ta Zafer ODTÜ'nün

ÜNİKART'ta Zafer ODTÜ'nün
27
Kasım

ÜNİKART'ta Zafer ODTÜ'nün

ODTÜ Motor Sporları ve Trafik Topluluğu tarafından düzenlenen ve bu yıl ikincisi yapılan Üniversiteler Arası Karting Turnuvası (ÜNİKART) 26 Kasım’da Ankara’nın Mühye köyündeki Ankara Karting pistinde yapıldı. 9 üniversitenin katıldığı turnuvayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi kazandı. Podyumun 2. Basamağında Hacettepe Üniversitesi, 3. Basamağında ise Başkent Üniversitesi yer aldı.

A GRUBU
Kırıkkale Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin bulunduğu A grubunda birbirinden heyecanlı 5 yarış yapıldı. İlk 3 sırayı alan takımın bir üst tura yükseleceği grupta takımların ne yaptıklarına bakalım.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi: Turnuvanın aynı zamanda ev sahipliğini üstlenen Orta Doğu Teknik Üniversitesi, birinci turu iyi geçen takımlardan biriydi. Yapılan beş yarışın üçünü kazanan takım toplam 44 puan ile grubunu lider tamamladı ve final etabına yükseldi.
Başkent Üniversitesi: Geçen senenin de katılımcılarından olan Başkent Üniversitesi ilk turda çok başarılı bir ilk tur geçti. Grubun ilk yarışını kazanan ve kalan 4 yarışın hepsinde 2. olan takım 40 puan alarak grubu 2. bitirdi ve rahat bir şekilde bir üst tura yükseldi.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi: A Grubu’nun bir diğer katılımcısı olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kolay lokma olmadığını gösterdi. Bu grupta yapılan 4. Yarışı da kazanan TOBB, topladıkları 34 puan ile grubu 3. tamamlayarak üst tura yükselen son takım oldu.
Kırıkkale Üniversitesi: Bu sene turnuvaya ilk defa katılan Kırıkkale Üniversitesi yarıştığı 5 yarışta pek varlık gösteremedi. Beş yarışın dördünde 4. Birinde 5. olan takım toplam 18 puan ile grupta 4. oldu ve bir üst tura çıkamadı.
TED Üniversitesi: Grubunda istediği başarıyı gösteremeyen TED Üniversitesi, topladıkları toplam 12 puan ile grubu sonuncu tamamladı ve elenmekten kurtulamadı.


B GRUBU
4 takımdan oluşan grupta Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi tarafından oluşturuldu. Son ana kadar kıran kırana mücadelenin sürdüğü gruptan yine ilk 3 sırayı alan takımlar bir üst tura çıktı.
Hacettepe Üniversitesi: Bu grubun iddialı takımlarından Hacettepe Üniversitesi, ilk turda sağlam bir performans gösterdi. 4 yarışın ikisini kazanan takım toplamda 26 puan topladı ve bir üst tura yükseldi.
Ankara Üniversitesi: Gruba yavaş başlayan Ankara Üniversitesi, ilk yarışta 4. olduktan sonra kalan 3 yarışın birini kazanıp ikisinde ikinci oldu ve topladıkları 22 puan ile final etabına yükselmeyi başardılar.
Bilkent Üniversitesi: Geçen senenin de katılımcılarından olan Bilkent Üniversitesi, turnuvaya çok yavaş bir başlangıç yaptı. 4 yarışın üçünde 3. birinde 2. olmayı başaran takım son ana kadar süren mücadelede Anadolu Üniversitesi’ni geçmeyi başardı ve grubu 18 puan ile 3. tamamlayarak gruptan çıkan son takım oldu.
Anadolu Üniversitesi: Turnuvanın Ankara dışından gelen 2 takımından biri olan Anadolu Üniversitesi iyi bir başlangıç yaptı. Grubun ilk yarışını kazanan takım sonrasında 3 yarışta da sonuncu olunca 14 puanda kaldılar ve grubu sonuncu tamamlayarak elendiler.

FİNAL ETABI

Gruplarında ilk 3 sırayı alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi şampiyonluk için kıran kırana bir kapışma yaşadı. Şampiyonluk mücadelesinin son ana kadar sürdüğü ve her takımın birer yarış kazandığı final etabı kazanan Orta Doğu Teknik Üniversitesi oldu.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi: A Grubunu lider tamamlayarak gelen ODTÜ final grubuna da iyi bir başlangıç yaptı. 3. yarış sonunda liderliği ele geçiren ve bir daha bırakmayan ODTÜ, son yarışta Bilkent ile yaşadıkları temasın ardından sıra cezası alarak 4. oldu ve toplam 52 puanla bu senenin şampiyonu olmayı başardı.
Hacettepe Üniversitesi: B Grubunun lideri Hacettepe Üniversitesi de final grubuna iyi başlayanlardı. Son yarışa kadar sağlam bir performans sergileyen takım son yarışa puan tablosunda ODTÜ’nün 6 puan gerisinde 2. başladı. Son yarışta gelen ikinciliğe rağmen ODTÜ’nün aldığı dördüncülük sonucu topladıkları 50 puan ile turnuvayı 2. Tamamladılar.
Başkent Üniversitesi: A grubunu 2. tamamlayarak bir üst tura çıkan Başkent Üniversitesi ilk turdaki başarısını final etabına taşımakta zorlandı. Fakat son yarışta gelen galibiyet ve 12 puan sayesinde toparlandılar ve toplam 42 puan alarak bu seneki ÜNİKART’ı 3. Sırada tamamladılar.
Bilkent Üniversitesi: B grubundan son yarışta Anadolu Üniversitesi’ni mağlup ederek bir üst tura yükselen Bilkent Üniversitesi final etabında ilk tura göre daha iyi bir performans sergiledi. İlk iki yarış sonunda lider olan ve son yarışa girilirken turnuvayı kazanma ihtimali olan 3 takımdan biri olan Bilkent, son yarışta ODTÜ ile yaşadığı temastan sonra geriye düştü ve sonunculuğa razı oldu. Toplamda topladıkları 38 puan ile bu seneki ÜNİKART’ı 4. Tamamlamış oldular.
Ankara Üniversitesi: B grubu ikincisi Ankara Üniversitesi final etabına da iyi bir şekilde başladı. Final grubunun 1. yarışını kazanan takım sonraki yarışlarda aynı istikrarını koruyamadı ve kalan 5 yarıştan dördünü 5. ve 6. sıralarda tamamladılar. Topladıkları 32 puan ile turnuvayı TOBB ile beraber 5. sırada tamamladılar.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi: A grubunu 3. bitirerek final etabı için son bileti kapan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi de istediğini bulamayanlardandı. Final etabının 3. Yarışını kazanmış olmalarına rağmen gösterdikleri performans ile 32 puan toplayıp 5. olarak turnuvayı tamamladılar.

GÖNDERİ FOTO GALERİ

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP