Odtü Most Logo

ÜNİKART’A ODTÜ DAMGA VURDU

ÜNİKART’A ODTÜ DAMGA VURDU
28
Kasım

ÜNİKART’A ODTÜ DAMGA VURDU

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından ikinci, toplamda dördüncüsü yapılan Türkiye Üniversiteler Karting Şampiyonası’nın (ÜNİKART) ilk ayağı, 25 Kasım Pazar günü Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Yılmaz Go-Kart’ta gerçekleştirildi. İstanbul’dan 2 ve Ankara’dan 6 üniversitenin katılımı ile gerçekleşen turnuvada Orta Doğu Teknik Üniversitesi mutlu sona ulaşan takım oldu.

4 takımdan oluşan 2 yarı final grubunda da gruptan çıkacak takımlar son yarışlarda belli oldu. INHA grubunda Başkent Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi ilk iki sırayı alarak bir üst tura çıkarken gruptan çıkacak son takımı Atılım Üniversitesi ve MEF Üniversitesi arasındaki yarış ikinciliği farkı ile belirlendi ve Atılım Üniversitesi bu gruptaki son final biletini almış oldu.

Bir diğer yarı final grubu olan MOTUL grubunda ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi bir üst tura yükselirken son yarışa kadar iddiasını sürdüren Hacettepe Üniversitesi yarışa erken havlu atmak zorunda kaldı.

Final grubu yarışları nefes kesti. Son yarışın son dakikasına kadar süren heyecan fırtınasında Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi şampiyonluk iddiasını sürdürerek girdi. Son yarışın sonucuna göre podyumun belirlendiği yarışta Orta Doğu Teknik Üniversitesi 1 puan fark ile Başkent Üniversitesi’nin önünde ilk ayağın galibiyetine ulaştı. Final grubuna sönük başlamalarına rağmen son anlarda vites yükseltip 2 galibiyet alan Ankara Üniversitesi podyumun son basamağına çıkarken son yarışa şampiyonluk iddiası ile çıkan Bilkent Üniversitesi son yarış sonuçları ile birlikte dördüncülüğe razı oldu. Final grubunun son 2 sırasını ise Özyeğin Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi tamamladı. Turnuva’nın en iyi süresi ise 29.89’luk derecesi ile Ankara Üniversitesi pilotu Miraçhan Uzgören’den geldi.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP