Odtü Most Logo

TÜRKİYE ŞAMPİYONUYUZ

TÜRKİYE ŞAMPİYONUYUZ
17
Aralık

TÜRKİYE ŞAMPİYONUYUZ

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) ev sahipliği yaptığı yarışta 2018 Türkiye Rallikros Şampiyonası’nın final yarışı gerçekleştirildi. Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen final yarışında Kategori 1’de mücadele eden ODTÜ, büyük final sonunda şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.

ODTÜ Motor Sporları Topluluğu ve ODTÜ Spor Kulübü’nun ortak çalışması ile hayata geçen ODTÜ Ralli Akademi, kendi aracına kavuştuktan sadece 4 ay sonra Türkiye şampiyonluğunu elde ederek ulaşılması zor bir başarıya imza attı.

3 Kasım 2018 tarihinde Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yapılan eleme yarışlarındaki gösterdiği başarılı performansla Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanan ODTÜ MOST pilotlarından Mehmet Akif Yalçın, 16 Aralık Pazar günü yapılan yarışta okulumuzu temsil etti. 3 sıralama turu yarışının ardından belirlenen final yarışının sıralamasından birinci sıradan yarışa başlama hakkı kazandık. Final yarışını başlangıçtan sonuna kadar lider götürerek 2018 yılında Türkiye Rallikros Şampiyonası’nı Kategori 1 sınıfında şampiyon olarak tamamlamayı başardık. Bu maceralı yolculuğumuzun başından sonun kadar bize destek veren herkese teşekkür ederiz.

GÖNDERİYİ PAYLAŞ

Bu etkinliğe daha önce hiç yorum yapılmamış...

YORUM YAP